Mokymosi aplinka ir spalvos

Spalvų koncepcijos mokiniams ir studentams

„Caparol“ kartu su Hildeshaimo taikomųjų mokslų ir menų universitetu (HAWK) sukūrė spalvų paletes, skirtas mokymosi erdvėms. Kolekciją sudaro trys interjero derinių knygos, sukurtos remiantis dizaino principais, vizualiais ergonominiais aspektais, žiniomis apie psichologinę raidą, taip pat HAWK studija „Spalva ir emocijos“. Pateikiami grindų ir sienų spalvų deriniai, kaip praktiškai ir darniai apipavidalinti patalpas.

Kiekviena spalvų gama sudaryta iš dviejų spalvų ir prie jų derančios išlyginamosios spalvos. Tokiu būdu sukuriama norima atmosfera  -  nuo aktyvios ir stimuliuojančios, iki raminančios ir harmoningos.

  • Spalvų gama: raudona- oranžinė, išlyginamoji spalva – žalia
  • Spalvų gama: geltona-oranžinė, išlyginamoji spalva – mėlyna
  • Spalvų gama: mėlyna-žalia, išlyginamoji spalva – geltona

 

Siekiant sukurti palankią aplinką, renkantis ir įgyvendinant spalvas, visada būtina atsižvelgti į vietos sąlygas, architektūrą, patalpos funkcijas ir paskirtį. Kad lengviau būtų orientuotis, spalvų ir grindų deriniai suskirstyti į tris naudotojų grupes ir tris patalpų tipus pagal funkciją.

Naudotojų grupės:

  • darželinukai ir pradinukai
  • vidurinių klasių mokiniai
  • vyresnių klasių mokiniai bei studentai

 

Labai svarbu. tinkamai pasirinkti spalvų kontrastus ir jų intensyvumą. Mažiausiems vaikams rekomenduojami  švelnūs kontrastai ir subtilūs pasteliniai atspalviai, vyresniems -  galima naudoti ryškesnius kontrastus, sodresnes, taip pat ir prislopintas spalvas.

Patalpų tipai, funkcinės zonos skirstomos pagal jose praleidžiamo laiko trukmę:

  • patalpos, kuriose praleidžiamas didžiausias laiko kiekis (klasės, grupių kambariai, auditorijos) turi sudaryti tvarkingą ir dalykišką įspūdį, spalvos neturi blaškyti ir  atitraukti dėmesio nuo mokymosi
  • patalpos, kuriose praleidžiama vidutiniškai laiko (poilsio, žaidimų kambariai, kavinės, valgyklos) turi sukurti malonią, ramią, patrauklią, iš dalies stimuliuojančią atmosferą. Priklausomai nuo patalpos dydžio, galima išskirti skirtingos atmosferos zonas
  • patalpose, kuriose užtrunkama labai trumpai (vestibiuliai, koridoriai, laiptinės, tualetai), galima naudoti akį rėžiančius spalvų kontrastus, ryškias spalvas, derinant jas  su išlyginamosiomis spalvomis

 

Kolekcijoje pristatomi deriniai su „Caparol“ originaliais sienų paviršių paviršiais ir derančiomis „Forbo“ linoleumo grindimis.