• youtube
Spalvos – gyvenimo džiaugsmas

 

Dažus gaminanti įmonė „Caparol“ remia „SCHIRN“ meno projektą „Street-Art Brazil“. Priemonės braziliškajam gatvės menui perteikti atkeliavo iš Odenvaldo– įmonė „Caparol“ padovanojo šio projekto dalyviams daugiau nei 300 litrų dažų, leidusių menininkams perteikti tikrą gyvenimo džiaugsmą. Tradicija remti gatvės menininkus prasidėjo nuo Pizoje įgyvendinto Keitho Haringo projekto „Street Art“ – čia savo paskutinį paveikslą dailininkas nutapė dažais „Caparol“.

Grafičiams ant bankų bokštų, tiltų ramsčių, stočių grindų idealiai tinka įmonės „Caparol“ gaminami dažai „Amphibolin“, kurie yra labai atsparūs nepalankioms oro sąlygoms, pasižymi puikiomis apsauginėmis savybėmis – saugo nuo aplinkos teršalų. Menininkai patys galėjo išsirinkti spalvas iš galybę atspalvių apimančių palečių– nuo abrikosų iki ciberžolių ar safyrų. 

Visoje Europoje padalinių turinti įmonė „Caparol“ jaučiasi atsakinga už tai, kad miestuose būtų atskleista kultūrinė spalvų reikšmė. Kaip teigia apklausos, spalvingoje, gaivioje, atnaujintoje aplinkoje gyventojai jaučiasi daug geriau. Projektas „Street-ArtBrazil“ pristato braziliškąjį meną ir šalies kultūrą. Didžiuosiuose Brazilijos miestuose galima rasti gyvybingiausių ir meniškai įdomiausių gatvės meno kūrinių. Brazilijos gatvės menas savitu turiniu ir estetika skiriasi ne tik nuo Amerikos, bet ir nuo Europos gatvės meno stiliaus.

Braziliškasis gatvės menas padeda perteikti politines ir socialines šalies nuotaikas, paveiktas pamatinių valstybės perversmų. Šios šalies menininkai išsiskiria ir technikos bei stiliaus įvairove. Įspūdingas vaizdas ant „SCHIRN“ fasado Frankfurte atskleidžia, kaip netikėtai ir įvairiai aktualias temas galima perteikti menininko rankomis. Čia galima išvysti vaizdingų konkrečių ir abstrakčių, jaukių ir socialiai aktualių vaizdų, vieni iš jų gali būti priskirti didelio masto sienų tapybai, kiti – nežymiems, trumpalaikiams meno kūriniams.

Amerikiečių, japonų ar net Afrikos stilius susipina su senovinėmis vietos tradicijomis bei šiuolaikinės Brazilijos kultūra ir taip gimsta visiškai netikėtos išraiškos formos. Daugybė menininkų iš San Paulo ir kitų Brazilijos miestų kviečiami savo kūrybiškumą perteikti ant Frankfurto miesto sienų ir taip pakeisti kasdienį šio miesto vaizdą. Taigi įmonė „Caparol“ – ne tik dažų atstovė, ji tiesiogiai prisideda prie įvairių kultūrų supratimo, bendravimo, tolerancijos, gyvenimo džiaugsmo sklaidos mieste.

Grupei „DAW SE“ priklausanti dažų ir šiltinimo sistemų gamintoja „Caparol“ yra dažų rinkos lyderė Vokietijoje, Austrijoje ir Turkijoje. Grupė „DAW“, kurios metinė apyvarta siekia 1,3 milijardus eurų, yra tarp pirmaujančių Europos pramonės įmonių. 1985 metais įkurtai įmonei vadovauja jau net 5 šeimos karta. Naujoviški produktai, techninės žinios ir aukšta gaminių kokybės mums, kaip geriausiam statybų srities partneriui, leidžia pasiūlyti praktiškiausius ir geriausius sprendimus.

Bendrovės filosofijos pagrindas – ilgalaikis atsakingas bendradarbiavimas. Darnios raidos principai yra paremti ekonominių, aplinkos ir nacionalinių veiksnių darna – tai įmonei „Caparol“ būdinga nuo seno.

  • Spausdinti
  • Į viršų