Praleisti navigaciją

„Upės korys“

Nauja poilsio zona Neries krantinėje

 

2014 m. vasarą Vilniuje, šalia Baltojo tilto, įrengta nauja netradicinė poilsio zona miesto gyventojams ir svečiams. Neries krantinė sužibo sodriomis spalvomis - violetinės, mėlynos, žalios, geltonos, oranžinės ir raudonos kėdutės kviečia vilniečius atsipūsti ir mėgautis Neries upės grožiu. Tai „Caparol" įmonės dovana Vilniaus miestui ir parama jau penkerius metus veikiančiai visuomeninei iniciatyvai „Upės korys", kuria siekiama skatinti Neries urbanizaciją sostinėje, modernizuoti betoninę pakrančių architektūrą, o svarbiausia - pritraukti gyventojus prie nepelnytai pamirštos upės - pagrindinės Vilniaus miesto arterijos. 

"Pasaulyje įprasta, jog bet koks vandens telkinys mieste tampa traukos objektu, kurio pakrantėse verda gyvenimas. Stebint paupyje vaikštančius, skaitančius, bendraujančius žmones, akivaizdu, kad ir vilniečiai atrado upę, pradėjo vertinti tai, ką turi Vilnius - savitą istorinį charakterį ir naują požiūrį į architektūrą bei aplinką, "- sakė projekto Upės korys" iniciatorius Vytautas Puzeras. 

270-ies bitės korį primenančių spalvotų kėdučių mozaika - tai ne tik jauki vieta pailsėti sportuojantiems, stebintiems dešiniajame upės krante vykstančius renginius ar tiesiog besigrožintiems Vilniaus peizažais. Ši zona tapo savotiška Vilniaus spalvų terapijos erdve, kuri džiugins mus ir vasarą,  ir niūriomis rudens dienomis. 

Iš stiklo plastiko, padengto specialiu aplinkos poveikiui atspariu geliu, pagamintos kėdutės nebijo nei šalčio, nei karščio, nei purvo.  

Neries pakrantėse be Caparol" spalvotosios erdvės dar yra įrengtos įsimylėjėlių ir jaunavedžių piknikų zonos, trispalvės zona, o kėdutės išsibarsčiusios abiejose upės krantinėse.