Kaip tinkamai pasirinkti dažus sienoms?

Išsirinkti tinkamus sienų dažus nėra sudėtinga. Tereikia atkreipti dėmesį į kelis svarbiausius faktorius:

Atsparumas plovimui. Pagalvokite, ar patalpoje vyks intensyvus gyvenimas, daug judėjimo, o sienoms teks didžiulė apkrova. Jei tai valgomasis, virtuvė, koridorius ar, pavyzdžiui, vaikų kambarys, tikėtina, kad bus sudėtinga sienas ilgą laiką išlaikyti švarias. Kad nesijaudintumėte, kaskart kai vaikai priliečia sienas,  rekomenduojame jas padengti šlapiam trynimui atspariais dažais. Tokius paviršius bus galima daug kartų plauti net ir naudojant buitinius valiklius, o nuplautos vietos nesiskirs nuo likusio ploto.

Ekologiškumas. Po ekologijos sąvoka patenka daug dalykų - perdirbamos pakuotės, ekologiška gamyba, gamtos tausojimas. Renkantis dažus, svarbiausia įvertinti, kiek jie išskiria lakiųjų organinių medžiagų LOJ. Visi ES parduodami dažai turi atitikti minimalų standartą, tačiau verčiau rinktis dažus, kuriuose išskiriamas LOJ kiekis yra minimzuotas. Caparol vidaus dažuose LOJ kiekis yra minimalus, daugumoje produktų LOJ nesiekia  1 g/l. Tai net 30 kartų geresnis rodiklis, nei leidžia ES normos. 

Atspalvio tikslumas. Sienų spalva įtakoja mūsų nuotaiką, darbingumą, dėmesio koncentraciją. Todėl poilsio ir darbo zonoms rekomenduojami skirtingi sienų atspalviai. Kad nebūtų taip, kad ilgai svarsčius ir rinkusis atspalvį, galutinis rezultatas išeina visiškai kitoks nei įsivaizdavote, rekomenduojame naudotis programėle SPECTRUM MOBILE. Čia galite įkelti savo kambario nuotrauką ir virtualioje realybėje pasitikrinti, kaip toks atpalvis tinka jūsų erdvei. Turėkite omenyje, kad tamsiomis ar ryškiomis spalvomis nudažytas didelis plotas atrodo keletu tonų tamsesnis ar ryškesnis nei spalvyno lapelyje.  Be abejo, dažai turi būti tonuojami  pagal savo gamintojo paletę ir receptūrą, tik tuomet spalva bus tiksli, o prireikus po metų ar dviejų, galėsite pagaminti lygiai tos pačios spalvos dažus. Caparol dažai tonuojami ColorExpress spalvinimo mašinomis praktiškai bet kokiu geidžiamu atspalviu.

Amphibolin

Aukščiausios kokybės dažai, tinkantys įvairiems vidaus ir išorės pagrindams: tinkuotoms sienoms, gipskartonio plokštėms, betonui, medžio konstrukcijoms, išorės paviršiams (išskyrus šiltintus fasadus).

Jei patalpa yra tamsi, negauna ar gauna labai mažai natūralios šviesos, pavyzdžiui, koridoriai, laiptinės, į šiaurę orientuoti kambariai, nudažykite sienas baltais Amphibolin dažais, jie pasižymi aukštu šviesio indeksu, todėl patalpa bus žymiai šviesesnė. 

Kur nusipirkti?

SuperTäck

Švediški dažai, skirti skandinaviškam itin lygių sienų interjerui. Skirtingo matiškumo plonasluoksniai dažai. SuperTäck 2 matiniai dažai itin gražiai atrodo miegamuosiuose ir poilsio kambariuose. Šilko matiniai  SuperTack 7 idealiai tinka erdvėms, kur vyksta aktyvesnis gyvenimas, pavyzdžiui, svetainėms ar holams. Dažams suteiktas ekologinis ES ženklas Ecolabel, rekomenduoja Švedijos astmos ir alergijos asociacija.

Kur nusipirkti?

LatexSamt10

Itin atsparūs šlapiam trynimui, ilgaamžiai vokiški dažai vidaus apdailai. Tinka dažyti tinkuotas sienas, gipskartonio pertvaras, taip pat puikiai padengia faktūrinius pagrindus, pvz., šiurkštaus pluošto, reljefinius ir spaustus tapetus, taip pat „Capaver Glasgewebe-Wandbeläge" stiklo pluošto apmušalus.

Kur nusipirkti?

Caparol Samtex

Puikiai padengia paviršius, plonasluoksniai, ekonomiški dažai. Įvairaus matiškumo: nuo matinių Caparol Samtex 3 iki šilko blizgių Caparol Samtex 20.

Kur nusipirkti?